logo katapult
Dogodek

Dogodek: Embalaža - več kot le ovitek

Ne gre le za zaščito izdelka – embalaža vpliva na stroške, prepoznavnost in ugled blagovne znamke. Dobro zasnovana embalaža optimizira skladiščenje in transport, zmanjšuje izgube in hkrati deluje kot "tihi prodajalec".
Vabljeni na predavanje, praktično izkušnjo in povezovanje s strokovnjaki!

Olga Knez 12.02.2025
blog single subtitle image

PROGRAM

  1. Predstavitev podjetniškega okolja Katapulta in naših startupov

  2. Predavanje

  • Dr. Andreja Pogačar: Embalaža, zakaj je le-ta pomembna za startupe, o osnovah in še marsičem

  • Doc.mag. Mateja Š. Dimic: Design management, CGP

  1. Delo študentov fakultete za dizajn v skupinah - razvoj embalaže za dva startupa, člana Katapulta

Dogodek je namenjen študentom Fakultete za dizajn, ki bodo v naslednjih mesecih za dve startup podjetji razvili embalažo.

Vabljeni tudi študentje drugih fakultet, startupi in vsi, ki vas zanima pomen embalaže v poslu.

Kdaj? Sreda, 26. 2., 16.30 - 19.30

Kje? Katapult, Gabrsko 12, 1420 Trbovlje

Koliko? Brezplačno

Predavateljici? dr. Andreja Pogačar, doc.mag. Mateja Š. Dimic

Predavateljici

Dogodek organiziramo v sodelovanju s Fakulteto za dizajn.

dr. Andreja Pogačar: Z več kot 15 leti izkušenj na področju oblikovanja in konstrukcijskega razvoja embalaže razvija inovativne, okolju prijazne rešitve, ki združujejo funkcionalnost, trajnost in stroškovno učinkovitost. 

Ustanoviteljica podjetja Dodopack, Katapultova akrobatka, osredotoča se na razvoj trajnostne embalaže, optimizacijo embalažne verige ter raziskave na področju materialov, embalažnih trendov in zakonodaje. 

Leta 2024 je doktorirala na področju interaktivne trajnostne darilne embalaže, pri čemer je oblikovala pet temeljnih korakov za načrtovanje embalaže, podprtih z znanstvenimi dognanji in raziskavami. 

Sodelovala je tudi s Kemijskim inštitutom pri projektu Interreg BIOCOMPACK-CE, kjer je vodila razvoj biorazgradljive kompozitne embalaže za stik s hrano.

Doc. mag. Mateja Š. Dimic je vodja katedre za Dizajn management, predavateljica in mentorica. Svoje izkušnje na področju oblikovanja, dizajn managementa in inoviranja je pridobila v slovenskem gospodarstvu, pa tudi v lastnem podjetju. S sodobnimi pristopi in nenehnim inoviranjem je pripomogla k dvigu konkurenčne prednosti mnogih podjetij in prejela številne nagrade in priznanja, med njimi tudi Red dot, German Innovation Award in več priznanj GZS za inovativnost. Inoviranje, design in snovanje blagovnih znamk je uspešno združila z umetnostjo in razvila serijo umetniških vonjav DBE 528Hz. Njena keramična kocka, v katero je ujeta esenca omenjene vonjave je ena od 64 svetovnih umetniških del Moon Gallery, ki predstavljajo pomembne vrednote za človeštvo in je kot prva zunajzemeljska razstava gostovala na krovu Mednarodne vesoljske postaje (322 dni, 2022/2023). Mateja Š. Dimic se zaveda, da se uspešni produkti ne zgodijo po naključju, temveč potrebujejo premišljen voden proces. Pri svojih študentih spodbuja radovednost, ceni empatijo in zagnanost.

Aktivnost se izvaja v okviru operacije JR Start – up konzorcij in jo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija in sicer iz Evropskega sklada za regionalni razvoj v okviru Programa evropske kohezijske politike v obdobju od 2021 do 2027.  


Kako je na naših dogodkih?

Mnogo praktičnega znanja. Precej novih kontaktov. Dosti povezovanja in sodelovanja. Pa tudi precej smeha in zabave.

Ostale Novice

Dogodek

ZGODBE AKROBATOV z Urošem Slakom, gost: Igor Akrapovič

V sodelovanju s POP TV - jem organiziramo dogodke v živo, kjer se bo Uroš Slak pogovarjal z uspešnimi slovenskimi podjetniki. Tokratni gost bo Igor Akrapovič.

Dogodek

DELAVNICA: Spoznaj robotskega psa Mobya – kako vidi in zaznava svet okoli sebe?

Vstopi v svet robotike in umetne inteligence ter spoznaj naprednega robotskega psa Mobya (Go2). Na delavnici bomo raziskali, kako ta napredni štirinožni robot zaznava okolico, se giba in se odziva na ukaze. Posebno pozornost bomo namenili njegovemu vidu – naučili se bomo, kako uporablja LIDAR senzorje in kamere, da vidi svet okoli sebe.

Dogodek

DELAVNICA: Spoznaj čisto pravo industrijsko robotiko z napredno sodelujočo robotko Fany (FANUC CRX ai10)

Otroci bodo izvedeli, kako industrijski roboti pomagajo pri proizvodnji avtomobilov, elektronike in celo hrane! Pogovorili se bomo o tem, kakšna je razlika med industrijskimi in sodelujočimi roboti (cobot-i) ter zakaj so ti roboti ključni za prihodnost proizvodnje.

Dogodek

DELAVNICA: Spoznavanje možganov z nevrotehnologijo BCI Unicorn

Si se kdaj vprašal/a, kako delujejo naši možgani? Kako tvoje misli in ukazi potujejo po telesu? Na tej delavnici bomo raziskali naš fascinanten organ možgane in se s pomočjo BCI naprave Unicorn (vmesnik med možgani in računalnikom/strojem) naučili, kako lahko s svojimi možganskimi signali upravljamo računalnik ali robota.

Če razvijaš svoj produkt in imaš podjetnost v srcu?

Izpolni spodnji vprašalnik (brez skrbi, ni pretežkih vprašanj).