Sinergija robotike, umetne inteligence in nevrotehnologije
Bi upravljali robotskega psa Moby-ja z možganskimi signali? Vabljeni na interaktivno predavanje z dr. Mašo Jazbec.

V okviru laboratorija Katapult Robotika, ki ga vodi dr. Maša Jazbec, umetnica, raziskovalka in producentka na področju povezovanja umetnosti, znanosti in tehnologije, vas vabimo na interaktivno predavanje, kjer bomo raziskali presečišče med robotiko, umetno inteligenco (UI) in nevrotehnologijo.
Poseben poudarek bo na praktični demonstraciji upravljanja robotskega psa Mobyja z možganskimi signali, kar ponazarja napredek na področju vmesnikov možgani-računalnik (BCI).
Takšna praktična izkušnja ponazarja potencial BCI tehnologije za izboljšanje interakcije med človekom in strojem ter odpira vrata za prihodnje aplikacije v medicini, rehabilitaciji in vsakdanjem življenju. Poleg tega bomo razpravljali o tehničnih izzivih, kot so natančnost zaznavanja možganskih signalov in potreba po individualni kalibraciji sistemov, ter o etičnih vprašanjih, kot so varnost podatkov, zasebnost uporabnikov in dolgoročni vplivi uporabe takšne tehnologije.
S to demonstracijo želimo poudariti, kako lahko sinergija med robotiko, UI in nevrotehnologijo vodi do inovativnih rešitev, ki presegajo tradicionalne meje interakcije med človekom in robotom.
Dogodek vključuje:
predavanje
demonstracije nevrotehnologij in naprednih robotov
druženje ob prigrizku
Kdaj? Ponedeljek, 12. maj, od 16.00 do 19.00
Kje? Katapult, Gabrsko 12, 1420 Trbovlje
Koliko? Brezplačno
Predavatelja? dr. Maša Jazbec, Žan Rajšek
Predavateljica: dr. Maša Jazbec
Dr. Maša Jazbec je izkušnje s področja interakcij med ljudmi in roboti pridobila z doktoratom na programu Empowerment Informatics na Univerzi v Tsukubi (Japonska) ter kot gostujoča raziskovalka v laboratoriju profesorja Hiroshija Ishigure ATR v Kjotu.
Njeno delo se osredotoča na vpliv robotike in sodobnih tehnologij na življenja ljudi, kar se odraža tudi v programu Katapult Robotika.
Aktivnost se izvaja v okviru operacije JR Start – up konzorcij in jo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija in sicer iz Evropskega sklada za regionalni razvoj v okviru Programa evropske kohezijske politike v obdobju od 2021 do 2027.
Kako je na naših dogodkih?
Mnogo praktičnega znanja. Precej novih kontaktov. Dosti povezovanja in sodelovanja. Pa tudi precej smeha in zabave.
Ostale Novice
Če razvijaš svoj produkt in imaš podjetnost v srcu?
Izpolni spodnji vprašalnik (brez skrbi, ni pretežkih vprašanj).