logo katapult
Zgodbe Akrobatov

ZGODBE AKROBATOV: Babave

Amanda in Maja. Prijateljici, ki ju povezuje podobna življenjska filozofija in zavedanje pomena kulturne in naravne dediščine.

Petra Škarja 09.12.2023
blog single subtitle image

»Sta dva načina, kako živeti svoje življenje. Eden je prepustiti se ustaljenemu toku. Drugi je poslušati svoj notranji glas, ki nežno šepeta, in mu slediti. Midve sva prisluhnili slednjemu, ga slišali in mu sledili.«

Pustili sta službi in naredili prvo izobraževanje o zeliščih, medtem zasadili zeliščni vrt in že snovali svoje produkte. Zanimiv je že njun prostor, saj vse črpata iz narave in iz kulturne dediščine. Skodelice so iz gline iz bližnjega potoka. Mize in omare so iz hrasta, ki ga je zrušilo neurje. Ker je v teh krajih doma filcanje, sta v tem stilu naredili luči. Nabrali sta še nekaj lesa, kamna … Na vse to dodasta še poseben pridih, da je moderno in všečno.

Začeli sta z vodenimi ogledi vrta zelišč, izobraževanji o njihovih zdravilnih učinkih in druženji ob domačih čajih. Dodali sta še lokalne zgodbe in zgodovino ter vse skupaj združili v prijetne dogodke, ki so postajali vedno bolj prepoznavni. Glas je dosegel tudi Slovensko turistično organizacijo, ki je njune dogodke prepoznalo kot eno izmed le nekaj posebej izbranih pristnih in posebnih doživetij Slovenije (Slovenien unique experience). »5 čutil, 2 babi in 1 zeliščni vrt,« pravita Amanda in Maja.

Od kje njima taka predanost zgodbi? »V Sloveniji je na voljo ogromno zanimivih produktov. A ko bolj podrobno raziskuješ, ugotoviš, da se skoraj vse surovine kupujejo v tujini. To naju je šokiralo. Zakaj, če pa imamo vse to doma? Cenimo domače, lokalno. Od semena do končnega izdelka. S tem ne pomagamo le drugemu, ampak tudi sebi, okolju, planetu, naravi … vsi smo na boljšem. Želiva si, da bi ljudem bila prva izbira vedno domače, lokalno.«

Povabili so ju tudi na dogodek Transcent 22 – svetovno združenje turističnih agentov in delavcev v turizmu, da sta pomagali pri izvedbi programov s svojimi kadili. Za podjetje Sanolabor sta spisali knjižico o zeliščih za poslovna darila. Komaj sta dobro posegli na poslovno pot in že toliko uspehov – prav v veselje bo spremljati njuno nadaljno pot.

Kako se pa znajdeta v vlogi podjetnic? »Biti podjetnica je zahtevno. 24 ur na dan si v tem. Če ne bi to res ljubili, bi že zdavnaj odnehali. Zato je za vsakogar izjemno pomemben razmislek – ali si res želiš to delati preostanek svojega življenja. Če je odgovor brez dvoma »ja«, potem pojdi v to. V tem primeru ne boš obupal ob težkih dnevih. Veš, da bo uspelo. Veš, ker to delaš s srcem.«

Danes poleg edinstvenih doživetij čajank in spoznavanja lokalnih zelišč širita ponudbo svojih izdelkov: zeliščni čaji, zeliščna kadila, smrekova mazila, mila, zeliščni napitek … Rdeča nit njunih vseh izdelkov so tradicionalni recepti in lokalne sestavine. Čudovita darila za vse, ki cenite lokalno in naravno.

Poglejte si več na: Babave.si

Ostale Novice

Zgodbe Akrobatov

ZGODBE AKROBATOV: Dino Florjančič in MonoDAQ (Dewesoft Monitoring)

"Če bi mi leta 2015 kdo povedal, da bom potreboval štiri leta, da se bom znebil minimalne plače, šest let, da bo podjetje postalo stabilno, in osem let, da bo ustvarilo prvi večji dobiček … morda takrat ne bi izbral te poti."

Leta

Novice

STORIES OF ACROBATS: Dino Florjančič and MonoDAQ (Dewesoft Monitoring)

"If someone had told me in 2015 that it would take me four years to get rid of the minimum wage, six years to make the company stable and eight years to make the first major profit... I might not have chosen this path then."

In 20

Novice

ŠTUDENTSKO DELO

Iščemo zagnane študente, ki želijo delati z nami. Pri delu boš sestavljal kable, naprave in instrumente ter nudil podporo startupom pri zagonu proizvodnje. Skozi delo se boš naučil različnih spretnosti, kot so spajkanje, vijačenje, testiranje in o

Novice

Testiranje s solno meglo

Testiranje s solno meglo je metoda za preverjanje odpornosti izdelkov proti koroziji.

Če razvijaš svoj produkt in imaš podjetnost v srcu?

Izpolni spodnji vprašalnik (brez skrbi, ni pretežkih vprašanj).